Skip to content

GP 2020

Puchar Burmistrza - finałowa runda Grand Prix Barlinka 2020

W przedostatnią sobotę września, korzystając z pięknej słonecznej pogody rozegrano turniej tenisa ziemnego o Puchar Burmistrza Barlinka Dariusza Zielińskiego. Była to zarazem ostatnia runda tegorocznego cyklu turniejów o Grand Prix Barlinka. Frekwencja dopisała i zaproszenie przyjęło tym razem aż dwudziestu czterech sympatyków tenisa. Spośród wszystkich uczestników rekordowo dużo tym razem zjawiło się gości spoza Barlinka, aż dziesięć osób. Zawitali do nas reprezentanci Gorzowa, Dębna, Pyrzyc, Bani i Drawska Pomorskiego, a nawet jeden kolega z Niemiec z pobliskiego Schwedt/Oder, czyniąc tym samym nasz turniej międzynarodowym :). Stało się już normą, że  zawitali i przedstawiciele młodego pokolenia odważnie starając się rywalizować z dorosłymi. Po dokonaniu rozstawienia i losowania utworzono cztery grupy po sześciu uczestników.

Zwycięzcą VII rundy ponownie został Szymon Bunda, pokonując w finale jak poprzednio Krzysztofa Szymańskiego (Pyrzyce). Trzecie miejsce po zaciętym meczu tym razem zajął Marek Orczyk pokonując czwartego Jarosława Wiśniewskiego.

Zarząd BKT dziękuje Burmistrzowi Barlinka Panu Dariuszowi Zielińskiemu za wsparcie i pomoc w propagowaniu tej pięknej dyscypliny sportu, a nasi reprezentanci pokazują, że Barlinek od lat był mocnym ośrodkiem tenisowym i nieustannie takim pozostaje prezentując się okazale na tle tak licznej grupy zamiejscowych graczy. Tak więc wszyscy ci goście, a często wraz z członkami swoich rodzin mają szansę poznawać nasze piękne miasto dzięki tenisowi właśnie.
Pozostaje podziękować za cały, długi i owocny w spotkania tenisowe sezon. Dziękuję wszystkim za liczny udział w proponowanych turniejach i już dzisiaj zapraszam na przyszły mam nadzieję, równie intensywny i udany sezon 2021!
Wyniki zmagań grupowych jak finałowe rozstrzygnięcia  poniżej:

Turniej Przewodniczącego Rady Miasta Barlinka - VI runda GP Barlinka 2020

W niedzielę 6 września na kortach BKT rozegrano turniej tenisa ziemnego w grze pojedynczej. Były to rozgrywki o puchar Przewodniczącego Rady Miasta Barlinka Pana Mariusza Maciejewskiego. Turniej został zaliczony do cyklu o Grand Prix Barlinka 2020 i była to już VI runda. Do turnieju głównego zgłosiła się rekordowa ilość uczestników bo aż 29 osób. Należy nadmienić, że w organizowanych w naszym mieście turniejach coraz częściej chętnie biorą udział zawodnicy z okolicznych ośrodków tenisowych z takich miast jak m.in. Szczecin, Gorzów WLKP, Dębno, Pyrzyce, Myślibórz. Cieszy również fakt uczestnictwa dorastającej młodzieży, która dzielnie staje w szranki z dorosłymi. To postawa godna pochwały i docenienia ambicji i woli walki. Brawo młodzi!

Z uwagi na taką liczbę osób w oparciu o ranking rozstawiono pięciu zawodników i rozlosowano pozostałych tworząc w ten sposób pięć grup, cztery po sześć osób i jedną pięcioosobową. Do ćwierćfinałów awansowało pięciu zawodników z pierwszego miejsca w grupie plus trzech najlepszych zawodników z drugiego miejsca.

Zwycięzcą VI rundy został Szymon Bunda, pokonując w finale Krzysztofa Szymańskiego (Pyrzyce). Trzecie miejsce zajął Jarosław Wiśniewski.

Wyniki zmagań grupowych jak i pozostałych rozstrzygnięć  poniżej:

V runda GP Barlinka 2020

W sobotę 18 lipca udało się rozegrać V już w tym sezonie rundę GP Barlinka. Tym razem do turnieju zgłosiło się 21 uczestników.

Jak zwykle w oparciu o ranking rozstawiono czterech zawodników i rozlosowano pozostałych. Do ćwierćfinałów awansowały po dwie najlepsze osoby z każdej z grup.

Zwycięzcą V rundy został Marek Orczyk. Drugie miejsce zajął Szymon Bunda a trzecie przypadło w udziale Waldemarowi Skórczyńskiemu.

Wyniki zmagań grupowych jak i pozostałych rozstrzygnięć  poniżej:

IV runda GP Barlinka 2020

Pomimo kapryśnej pogody upór organizatorów został wynagrodzony i udało się rozegrać IV już w tym sezonie rundę GP Barlinka. Ty razem do turnieju zgłosiło się 20-stu uczestników. Co warte podkreślenia do zawodów przystąpiło aż troje młodych adeptów tenisa, którzy zdobyli się na odwagę i postanowili spróbować swoich sił w starciu z dorosłymi; Zuzia Maj, Małgorzata Wiśniak i Paweł Walaszczyk. Brawo za odwagę i zapraszamy na kolejne rundy!

Jak zwykle w oparciu o ranking rozstawiono czterech zawodników i rozlosowano pozostałych. Do ćwierćfinałów awansowały po dwie najlepsze osoby z każdej z grup.

Zwycięzcą IV rundy został niepokonany w tym sezonie Szymon Bunda. Drugie miejsce zajął Sebastian Witkowski a trzecie przypadło w udziale Mariuszowi Gębarowskiemu (Myślibórz).

Wyniki zmagań grupowych jak i pozostałych rozstrzygnięć  poniżej:

III runda GP 2020

Po nieudanej próbie rozegrania II rundy dwa tygodnie temu w minioną sobotę 6-go czerwca skutecznie rozegrano III rundę w ramach cyklu Grand Prix Barlinka. Do turnieju głównego zgłosiło się aż dwudziestu dwóch uczestników.

W oparciu o ranking z pierwszego GP rozstawiono cztery osoby, tworząc w ten sposób dwie grupy po sześć i dwie po pięć osób. Zgodnie z regułami tych zmagań, gry w grupach toczyły się w systemie każdy z każdym do wygrania jednego pełnego seta. Zwycięzcy grup drogą losowania tworzyli pary ćwierćfinałowe z najlepszymi zawodnikami zajmującymi miejsca drugie w grupach. W ten sposób wyłoniono półfinalistów, gdzie wygrani w nich zagrali o I  a pokonani o III miejsce.

III rundę GP Barlinka 2020 wygrał Szymon Bunda, drugie miejsce zajął Krzysztof Szymański (Pyrzyce), a trzecie miejsce przypadło w udziale Krzysztofowi Kużdrzałowi (Gorzów Wlkp).

Już dzisiaj serdecznie zapraszamy na kolejne rundy w ramach Grand Prix Barlinka w 2020, a najbliższa zaplanowana jest na 20 czerwca.

Końcowa klasyfikacja i wyniki poszczególnych meczów znajdują się poniżej:

W sobotę 9 maja rozpoczęto tegoroczną rywalizację w ramach cyklu Grand Prix Barlinka. Do turnieju głównego zgłosiła się rekordowa ilość, aż dwudziestu czterech uczestników.

W oparciu o ranking z zeszłego roku rozstawiono pięć osób, tworząc w ten sposób cztery grupy po pięć osób i jedną z czterema osobami. Zgodnie z regułami tych zmagań, gry w grupach toczyły się w systemie każdy z każdym do wygrania jednego pełnego seta. Zwycięzcy grup drogą losowania tworzyli pary ćwierćfinałowe z najlepszymi zawodnikami zajmującymi miejsca drugie w grupach. W ten sposób wyłoniono półfinalistów, gdzie wygrani w nich zagrali o I  a pokonani o III miejsce.

I rundę GP Barlinka 2020 po stojącym na wysokim poziomie godnym finału meczu wygrał Szymon Bunda, drugie miejsce zajął Jarosław Wiśniewski, a trzecie miejsce przypadło w udziale Sebastianowi Witkowskiemu.

Już dzisiaj serdecznie zapraszamy na kolejne rundy w ramach Grand Prix Barlinka w 2020, a o terminach tych turniejów będziemy informować na naszych stronach.

Końcowa klasyfikacja i wyniki poszczególnych meczów znajdują się poniżej:

Primary Sidebar