Skip to content

Plan GP 2023

Plan GP 2023 published on Brak komentarzy do Plan GP 2023

Co do drugiej formy rywalizacji w naszym klubie, to plan wygląda następująco:
I GP Barlinka - sobota 2023-05-27
II GP Barlinka - sobota 2023-06-10
III GP Barlinka - sobota 2023-07-01
IV GP Barlinka - sobota 2023-08-19
V GP Barlinka - sobota 2023-09-02
VI GP Barlinka - sobota 2023-09-16
Oczywiście jest to plan uzależniony od warunków i innych spraw..jednak będziemy się starali dotrzymać tych terminów.
Po zeszłorocznych sugestiach próbujemy planować długoterminowo;)

Opłaty i BLT 2023

Opłaty i BLT 2023 published on Brak komentarzy do Opłaty i BLT 2023

Wychodząc naprzeciw pytaniom i niejasnościom w związku ze zmianami jakie przed nami w tym roku odnośnie Barlineckiej Ligi Tenisa BLT 2023 spieszę z wyjaśnieniami.
Ligi pozostają w niezmienionym stanie, zakładając, że wszyscy którzy brali w nich udział w zeszłym roku będą dalej chcieli/mogli grać. Jak wiemy, nie wszyscy jednak mają taką możliwość. Niemniej, założenie jest aby w miarę możliwości wszystko funkcjonowało jak dotychczas.

Co się zmienia?

Sposób wyświetlania wyników. Podpisaliśmy umowę z Polską Ligą tenisa (PLT) i będziemy korzystać z ich portalu w tym celu.
Jak zatem wziąć udział w BLT ? - opłacić wpisowe: (cały sezon): 500 zł na konto organizatora: Barlinecki Klub Tenisowy, 39 8355 0009 0040 9568 2000 0001 tytułem nazwisko i imię, potem + licencja PLT 39 zł - aby móc zgłosić się do rozgrywek poprzez stronę; https://polskaligatenisa.pl/ligi/barlinek-1987/informacje - zaakceptować niniejszy Regulamin.
Jak i kiedy się zapisać? Zapisy przyjmowane są do 1 -go maja.
Jak wygląda system gry? System rozgrywek uzależniony jest od liczby uczestników. Ostateczny system rozgrywek ustalimy po zakończeniu zapisów, o czym niezwłocznie poinformujemy zawodników. System punktacji końcowej: 4 punkty za zwycięstwo 2:0, 3 punkty za zwycięstwo 2:1, 1 punkt za przegraną 1:2.

Masz pytania? Napisz do nas: barlineckiklubtenisowy@gmail.com 535266266

Start nowego sezonu-zmiany!

Start nowego sezonu-zmiany! published on Brak komentarzy do Start nowego sezonu-zmiany!

Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny za nami, więc najwyższa pora aby poinformować o tym co nas czeka w nowym sezonie.

Sprawy organizacyjne:

Przygotowanie kortów  - Jak powszechnie wiadomo decyzją "Walnego" w tym sezonie przeznaczyliśmy zgromadzone dotąd środki na renowację i przygotowanie kortów 1 i 2 przez firmę zewnętrzną. Część prac w tym zakresie została wykonana już jesienią, a pozostałe przed nami. W najbliższym czasie gdy tylko pogoda się ustabilizuje zostaną wykonane pozostałe prace na ww. kortach. W naszej gestii pozostają do przygotowania dwa pozostałe korty. W kwietniu będziemy organizować chętnych do prac przygotowawczych korty 3 i 4 do nowego sezonu.

Rozgrywki - jak dotychczas w naszym klubie proponowane będę i w tym sezonie dwa rodzaje rywalizacji: Grand Prix Barlinka (GP) i Barlinecka Liga Tenisowa (BLT). Kalendarz GP Barlinka zostanie przedstawiony na początku sezonu. Planujemy rozegrać min. pięć turniejów z tego cyklu. Więcej zmian czeka nas w BLT. Decyzją zarządu przystąpiliśmy do organizowanych i objętych patronatem Polskiej Ligi Tenisa (PLT) amatorskich rozgrywek.  W ramach tego projektu PLT udostępnia swoją platformę do prowadzenia i aktualizacji postępów rozgrywek poszczególnych lig, a ponadto daje możliwość rywalizacji międzymiastowej, w tzw.  Drużynowych Mistrzostwach Polski (DMP) dla amatorów. Tym samym nasz klub będzie reprezentował nasze miasto rywalizując ze zgłoszonymi ponad 80-cioma miastami z całego kraju o tytuł Drużynowych Mistrzów Polski Amatorów. Szczegóły tego projektu znajdziecie TUTAJ

Opłaty - składka członkowska w bieżącym sezonie nie ulega zmianie. Zmianie natomiast ulega opłata za uczestnictwo w lidze. Spowodowane jest to właśnie korzystaniem z platformy PLT. Koszt przystąpienie do BLT to koszt aktywacji członkostwa i wynosi 39 zł. Na tej podstawie każdy uczestnik będzie mógł: grać przez cały sezon w lokalnych rozgrywkach ligowych, we wszystkich turniejach organizowanych przez Ligę lub Organizatora (klubu) do którego przynależy, a także reprezentować swoją Ligę w Drużynowych Mistrzostwach Polski PLT (jeden gracz może być zapisany do różnych Lig, ale w DMP może startować tylko w jednej Drużynie) oraz przez miesiąc występować także w weekendowych turniejach na kortach w całym kraju w ramach organizowanych przez PLT turniejach. Dodatkowe informacje nt. DMP znajdziecie TUTAJ

Dodatkowym kosztem będzie zgłoszenie drużyny do rozgrywek DMP, jest to koszt 500 zł na całą drużynę, który zostanie podzielony na wszystkich, którzy zgłoszą chęć rywalizacji w tych rozgrywkach.

Start ligi przewidujemy na 15 maja, a jej zakończenie 30 września. Zapisy zostają uruchomione w zasadzie od dzisiaj. Warunkiem przystąpienia do BLT jest opłacona składka członkowska + opłata aktywacyjna 39 zł. (wpłacana samodzielnie poprzez PLT lub za pośrednictwem BKT).

Zachęcam wszystkich chętnych do grania w BLT do zgłaszania swojego akcesu i opłat składki członkowskiej. Gdyby ktokolwiek miał kłopot z opłatą aktywacyjną, proszę o kontakt. W momencie zgłoszenia do lig proszę również o określenie chęci lub jej braku do reprezentacji naszego miasta w DMP. Przypominam, że wyłącznie członkowie, którzy uczestniczą w BLT mogą reprezentować nasze miasto w ramach DMP.

W razie jakichkolwiek pytań zachęcam do kontaktu.

Pozdrawiam i do zobaczenia na kortach!

Sportowe podsumowanie sezonu 2022

Sportowe podsumowanie sezonu 2022 published on Brak komentarzy do Sportowe podsumowanie sezonu 2022

W miniony piątek z okazji Dnia Niepodległości na kortach Barlineckiego Klubu Tenisowego (BKT) odbyło się ostatnie już tenisowe spotkanie w bieżącym sezonie. Natomiast oficjalne podsumowanie i wyróżnienie zwycięzców  miało miejsce w ostatni weekend października w Bowling Bar. Był to sezon wyjątkowy, bardzo długi i mogliśmy od kwietnia w zasadzie aż do chwili obecnej czerpać przyjemność z rywalizacji na kortach i rozwijać swoją pasję.

Głównie dzięki sprzyjającej aurze udało się rozegrać rekordową liczbę turniejów. W naszym stowarzyszeniu można było uczestniczyć w dwóch rodzajach rozgrywek; Grand Prix (GP) Barlinka i Barlineckiej Lidze Tenisowej (BLT). Na GP Barlinka złożyło się aż siedem turniejów gdzie w każdym można było zdobyć maksymalnie 100 punktów za zwycięstwo. Średnio w każdym turnieju brało udział 16 uczestników, w tym także goście z pobliskich zaprzyjaźnionych klubów m.in. z Myśliborza, Dębna i Gorzowa Wielkopolskiego.

W ramach BLT rywalizowało w tym roku w sumie 45 tenisistów w trzech ligach; Fun, Master i Pro.

Najlepsze trójki z pośród nich przedstawiają się następująco:

Liga FUN

III miejsce Wiśniak Katarzyna-19 pkt - możliwość awansu w barażu

II miejsce Dziekoński Michał - 21 pkt - możliwość awansu w barażu

I miejsce i bezpośredni awans do ligi Master w 2023 - Smyła Norbert 28 pkt

 

Liga Master

III miejsce Łuba Artur - 37 pkt - możliwość awansu w barażu

II miejsce Leończuk Adam - 37 pkt - możliwość awansu w barażu

I miejsce i bezpośredni awans do ligi Pro w 2023 - Skórczyński Arek 47 pkt

 

Liga Pro

III miejsce Staszak Piotr - 41 pkt

II miejsce Glapiak Przemysław - 49 pkt

I miejsce   Bunda Szymon - 52 pkt

 

Drugą proponowaną formą rywalizacji, dostępną dla wszystkich chętnych jest cykl turniejów o Grand Prix Barlinka.

 

W bieżącym sezonie udało rozegrano rekordowe siedem turniejów w ramach cyklu. Średnio udział wzięło szesnaścioro uczestników. Po podsumowaniu podium przedstawia się następująco:

III miejsce Raczyński Roman - 384 pkt - rozegrane 6/7 turniejów

II miejsce Majkut Jaromir - 410 pkt  - rozegrane 6/7 turniejów

I miejsce Witkowski Sebastian - 530 pkt  - rozegrane 6/7 turniejów

 

W sumie w tym cyklu wzięło udział 34 osoby.

 

W imieniu zarządu BKT dziękuję Gospodarczemu Bankowi Spółdzielczemu za wsparcie i pomoc w organizacji sportowego podsumowania sezonu.

Wszystkim biorącym czynny udział w życiu naszego stowarzyszenia dziękuję za wkład, zaangażowanie i sportową rywalizację już dzisiaj zapraszając na kolejny sezon w przyszłym roku.

Podsumowanie sezonu 2022

Podsumowanie sezonu 2022 published on Brak komentarzy do Podsumowanie sezonu 2022

Po całorocznej rywalizacji w proponowanych  przez BKT spotkaniach tenisowych czas na podsumowanie i wręczenie nagród. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych chętnych jak i sympatyków tenisa na sportowe podsumowanie całego sezonu 2022, które odbędzie się 29 października o godzinie 19:00 w Bowling Bar Barlinek.

Bliższe informacje u organizatora.

Zapisy tylko do poniedziałku 24 października.

Serdecznie zapraszamy - do zobaczenia!

Grand Prix Barlinka 2022

Grand Prix Barlinka 2022 published on Brak komentarzy do Grand Prix Barlinka 2022

Po ponad miesięcznej przerwie miejscowi sympatycy tenisa zatęsknili za rywalizacją i zgłosili chęć rozegrania jeszcze jednej rundy. W ten sposób 1 października o godzinie 10:00 zaczęliśmy zapisy do już VII rundy cyklu GP 2022. Do rywalizacji zgłosiło się szesnastu uczestników. Po rozstawieniu i losowaniu  gry toczyły się w czterech grupach. System gier niezmiennie rozgrywano w grupach “każdy z każdym” do wygrania jednego pełnego seta ze złotą piłką. Po dwie najlepsze osoby z  każdej z grup uzyskały awans do ćwierćfinałów. Wygrani wchodzili do półfinałów z których zwycięzcy grali i I miejsce, a pokonani i III.

VII rundę GP 2022 wygrał Szymon Bunda, pokonując w finale Romana Raczyńskiego. III miejsce zajął Sebastian Witkowski. Wyniki zmagań grupowych i gier fazy pucharowej TUTAJ

Pozostaje podziękować wszystkim biorącym udział w rywalizacji i już dzisiaj zaprosić na przyszły sezon, w którym mamy zamiar kontynuować rozgrywki w ramach cyklu turniejów o Gran Prix Barlinka.

Wyniki zbiorcze ze wszystkich turniejów sezonu 2022 poniżej.

VI Memoriał im Mieczysława Kramera – wyniki

VI Memoriał im Mieczysława Kramera – wyniki published on Brak komentarzy do VI Memoriał im Mieczysława Kramera – wyniki

W piątek drugiego września rozegrano nocny turniej w grze podwójnej. Była to już szósta edycja memoriału im Mieczysława Kramera, naszego kolegi z kortów.
Do rywalizacji zgłosiło się dwanaście par, z czego trzy mieszane. W drodze losowania utworzono dwie grupy po sześć par w każdej. Dwie najlepsze pary z każdej z grup walczyły w półfinałach systemem krzyżowym. Zwycięzcy rywalizowali o triumf a pokonani o trzecie miejsce.
Po zaciętych, pełnych emocji i wspaniałych zagrań pojedynkach podium wygląda następująco:

I miejsce para Przemysław Glapiak/Damian Hyży

II miejsce Adrian Skalniak/Marcin Szulczewski

III miejsce Arek Skórczyński/Ireneusz Bednarski

Wyniki poszczególnych meczy grupowych poniżej. Gratulacje dla zwycięzców! Dziękuję wszystkim za wspólną zabawę i godne uczczenie pamięci o naszym koledze. Już dzisiaj zapraszam na kolejne edycje.

VI runda o GP Barlinka rozstrzygnięcia

VI runda o GP Barlinka rozstrzygnięcia published on Brak komentarzy do VI runda o GP Barlinka rozstrzygnięcia

27 sierpnia odbyła się VI runda zmagań o Grand Prix Barlinka. Do zawodów zgłosiło się szesnaścioro uczestników. Po rozstawieniu i losowaniu  gry toczyły się w czterech grupach. System gier w grupach "każdy z każdym" do wygrania jednego pełnego seta ze złotą piłką. Po dwie najlepsze osoby z  każdej z grup uzyskały awans do ćwierćfinałów. Wygrani wchodzili do półfinałów z których zwycięzcy grali i I miejsce, a pokonani i III.

VI rundę GP 2022 wygrał Sebastian Witkowski, pokonując w finale Mariana Tomaszewskiego. III miejsce zajął Szymon Bunda. Wyniki zmagań grupowych i gier fazy pucharowej poniżej.
Dziękuję wszystkim za udział i fajną atmosferę.

Szczegóły i wyniki TUTAJ